Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

Decydując się na promocję w internecie niewątpliwie sprawdzamy ceny za pozycjonowanie. Firmy, które oferują skuteczne pozycjonowanie stron internetowych często nie umieszczają cen, a jedynie orientacyjne koszty. Dlaczego?

Cennik pozycjonowania – od czego zależy?

Decydując się na pozycjonowanie strony www w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednią usługę. Jeśli interesują Cię konkretne wyrażenia i to nad ich pozycją w wyszukiwarce ma pracować pozycjoner, w tym wypadku cena za pozycjonowanie będzie bazować m.in na:

  • ilości wybranych wyrażeń,
  • ich konkurencyjności,
  • długości trwania umowy,
  • rodzaju umowy (rozliczanie za efekt lub ze stałą opłatą).

Skuteczne pozycjonowanie www można również prowadzić globalnie, nie skupiając się na konkretnych frazach. Wtedy na cenę pozycjonowania może wpływać również ilość dostępnych podstron w serwisie, stopień ich rozbudowania czy też konkurencyjność branży. Najlepszym rozwiązaniem, żeby dowiedzieć się ile kosztuje pozycjonowanie jest kontakt z profesjonalną firmą.

Za co płacę?

Ogólnie mówiąc, skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to wszystkie działania optymalizacyjne, które mają na celę osiągnięcie zadowalających wyników. W cenie są wszystkie prace, począwszy od szczegółowych analiz i audytów, poprzez prace optymalizacyjne na stronie, dodawanie i edycję treści, a skończywszy na linkowaniu witryny. Pozycjoner podczas trwania usługi jest w stałym kontakcie z klientem, dzięki czemu jest on świadomy jakie prace są wykonywane. Oczywiście należy podkreślić, że każdy serwis jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Pozycjonowanie stron – z czym muszę zwrócić się do informatyka?

Firma pozycjonująca jak sama nazwa wskazuje zajmuje się promocją witryny w internecie. Nie wprowadza zmian związanych z aktualizacjami systemów czy tworzeniem kopii zapasowych. Jeśli planujesz przebudować stronę, zwróć się z tym do firmy, która zajmuje się profesjonalnym tworzeniem stron internetowych. Pozycjoner oczywiście w ramach usługi wskaże aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę budując nową wersję witryny.

Pozycjonowanie cennik – jakie dodatkowe usługi mogę wykupić?

Skuteczne pozycjonowanie strony www może wymagać skorzystania z dodatkowych usług zawartych w cenniku pozycjonowania. W przypadku, gdy serwis wymaga dużo większych zmian optymalizacyjnych, które wykraczają poza standardowe działania zawarte w umowie, firmy pozycjonujące oferują usługi takie jak:

  • przeredagowywanie i przygotowanie treści do wdrożenia na stronę,
  • cykliczne przygotowywanie opisów na bloga,
  • przygotowywanie i wdrożenie wersji mobilnej.

Ceny takich usług ustalane są indywidualnie. W przypadku długoletniej współpracy, klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty.